همه چیز درباره مالزی

رزرو تور

سواحل و مکان های دیدنی لنکاوی

سه کوه رایا ، بوکیت ساواک و مت سین سانگ بر این جزیره زیبا سایه افکنده است و افسانه هایی نیز در مورد آنها وجود دارد . مجتمع الجزایر لانگ کاوی علاوه بر طبیعت بکر و زیبا ، دارای سواحل فوق العاده ای است که به چند مورد آن در ذیل اشاره می کنیم :

پانتایی سنانگ (pantai cenang) : ساحلی با شن های سفید است و کلبه های ارزان قیمت ، متل و تفریحگاه های ساحلی مجهز دارد که به سبک دهکده های سنتی ساخته شده اند .

ساحل کوک (pantai kok ) : یکی دیگر از سواحل زیبای این جزیره است که تفریحگاه ها و آبشارهای زیبایی دارد

ساحل کاسوارینا (casuarina) : ساحل دیگری در این منطقه است که پر از مرجان ها و موجودات دریایی است . متاسفانه درختان کاسوارین (casuarina) که زمانی کل منطقه را پوشانده بوده اند ، دیگر وجود ندارد .

ساحل پاسیر هیتام (pantai pasir hitam) : که معنای نام آن ، ساحل شن های سیاه است ، در قسمت شمالی جزیره واقع شده  و دهکده ای ماهی گیری در آن وجود دارد .

ساحل تانجانگ رهو (pantai tanjung rhu) : به معنای دماغه ی درختان کاج ، مکان تفریحی ایده آلی است .

از مکان های دیدنی دیگر می توان به پل معروف هوایی لنکاوی ، جزیره سینگابسار ، تلوک داتایی ، پارک آبزیان جزیره پایار ( مکان مناسبی برای غواصی ) ، غار خفاش ها ، آبشار دوریان پرانگین ، مسجد محصوری ، شهر کوآح ، اشاره کرد .

جزیره سینگابسار (pulau singa besar) : این جزیره که به شیر بزرگ معروف است ، پارک حیات وحش کوچکی دارد که در آن جانورانی مانند موش آهو ، ایگوانا ( نوعی بزمجه ) میمون و پرندگان کمیاب یافت می شود .

تلوک داتایی ( teluk datai) : یکی از خلیج های این جزیره زیبا است که مناظر بسیار دیدنی دارد .

 

+ نوشته شده در  90/05/27ساعت 11:47  توسط حدیثه  | 

باغ پرندگان لنکاوی

 


باغ پرندگان لنکاوی نخستین باغ پرندگان منطقه است که از هر طرف با حفاظ کاملا پوشیده شده است و در عین حال می توان در داخل آن قدم زد.این باغ بیش از 2500 پرنده از 150 نوع دارد.در این باغ می توانید زیباترین پرندگان دنیا را ببینید که از جمله آنها مرغ مینا،طوطی کاکل سفید،توکان (مرغ توفان)،نوک شاخی(هورن بیل) و رهیا را می توان نام برد.در گوشه و کنار این باغ گردش کنید و فلامینگو ها و لک لک ها راا در حال شنادر وسط دریاچه مثلثی شکل بنگرید.این باغ جای ایده آلی برای افزایش معلومات شما از پرندگان پردار می باشد.

+ نوشته شده در  90/05/27ساعت 11:45  توسط حدیثه  | 

دیدنی های لنکاوی

در لنکاوی علاوه بر دریا و آفتاب و قایق سواری و امثال آن چیزهای دیگری در انتظار شماست.در اینجا گذرگاههای طبیعی در میان جنگلها وجود دارد که شما را به سوی نقاط ویژه تماشای پرندگان حفاظت شده می برند و یا آن که شما را به گردشی در کوههای پوشیده از درختان شاه پسند استوایی دعوت می کنند.برای هیجان و ماجراجویی بیشتر در لنکاوی پلهای معلق را بر سر راه خود می بینید.آنان که مخاطره بیشتر را خواهانند می توانند از سوار شدن به تله کابین های کوهستانی، این وسایل نقلیه معلق بی نظیر استفاده کنند.و اما تماشای چشم اندازهای طبیعی  به نوبه خود و به تعبیری ساده بی نهایت حیرت انگیز است.کسانی نیز که مایل به انجام فعالیت های دیگرند می توانند از اسب سواری در داخل جنگلهای استوایی لذت ببرند و از باغهای کائوچو عبورکنند.آنها همچنین می توانند از گلف و بازیهای روستایی لذت ببرند و از گیاهان و حیوانات تماشایی دیدن کنند.در اینجا هم چنین می توان هوای دلنشین کوهستان را استنشاق کرد و یا بر سواحل دریا اسب تاخت.

کریستال لنکاوی
در جاده کیساپ در 5 کیلومتری شمال شهر کوا و حدود 20 کیلو متری فرودگاه قرار دارد. این مکان مجموعه منحصر به فرد و دل انگیزی از تولیدات بلوری را ارائه می دهد.دیدارکنندگان در اینجا مجموعه ای بزرگ از محصولات ساخته شده از کریستال که برای همه نوع مراسم مناسب اند می بینید.شیوه دلپذیر ساخت این تولیدات برایتان اغواکننده خواهد بود.

آبشار لنکاوی
بلند ترین آبشار ساخته شده دست بشر در کشور مالزی شناخته شده است.ارتفاع آن به 67 متر می رسد.این آبشار با آب خنکی که دارد در سه طبقه می ریزد و مکان واقعا روح افزایی را به وجود می آورد.موقعیت این آبشار در امتداد جاده داتای می باشد.این آبشار از جنبه دیگری نیز منحصر به فرد است و آن اینکه یک مسیر 50 متری درون غاری دارد.در حین رانندگی در داخل تونل شما می توانید آبشارهای کوچکی را ببینید که مناظر دل انگیز گیاهان اطراف را تکمیل می کنند.

لامان پادی لنکاوی
(موزه برنج) جایی است که تاریخ  فرهنگ و توسعه کشت برنج این قدیمی ترین محصول مالزی را می توان در آن یافت.اینجا یکی از اماکن دیدنی جزیره لنکاوی است که با نقاشیها،تصاویر،نقشه هاو دیگر نمادهای خود،تاریخ کشت برنج را در این سرزمین بازگو می کند.به منظور دست زدن به تجربه ای بی سابقه تلاش کنید به دست خود و با دو روش سنتی و مدرن به کشت برنج بپردازید.در آنجا غذاهای خوش طعم سنتی مالزیایی وجود دارد که برنج (یا به زبان مالایایی پادی)ماده اصلی آن است.
 
کوتاه محصوری
یک جایگاه مشخص با تاریخچه و حکایات خاص خویش است که نسل به نسل در این جزیره نقل شده است.این مکان در 12 کیلومتری کوا واقع شده است. اینجا را به یاد دختری زیبا ساخته اند که به ناحق به ارتکاب عمل خلاف اخلاق متهم شده بود.یک داستان قدیمی در بین مردم می گوید که خون سرازیر شده از بدن این دختر به نشانه بی گناهی وی سفید رنگ بود.گفته می شود وی با آخرین رمق خویش این جزیره را نفرین  کرد که هفت نسل پیاپی بدون سکنه بماند. چه این داستان حقیقی باشد و چه یک قصه خیالی به هر حال از آن تاریخ هفت نسل گذشته و این جزیره به نقطه مطلوبی برای جهانگردان تبدیل شده است که در آن می توانند به موزه ای که مربوط به این ماجراست نیز سری بزنند و از نزدیک با همه جوانب ماجرا آشنا شوند.
+ نوشته شده در  90/05/27ساعت 11:43  توسط حدیثه  | 

کواکوا 
شهر اصلی لنکاوی در جنوب شرقی این جزیره واقع است.در این شهر لنگرگاهی هست که قایق هایش شما را به جزایر مجاور می برد.نام کوا در زبان مالایایی به معنای سوپ گوشت با ادویه است.این نام به یک افسانه شرقی بر می گردد که حکایت از نبردی بین دو غول دارد.گفته می شود این غول ها کاسه بزرگی از سوپ پر ادویه را در همین جایی که اکنون شهر واقع است ریختند.کوا شهری کوچک بود و بافتی روستایی و خیابانهایی اندک داشت لیکن امروز این شهر به صورت شهری مهم با هتل ها،بازارها و ساختمان های تجاری درآمده است.با این حال خوشبختانه از ازدحام و غوغای شهرهای مدرن به دور است. کوا بسیاری از کالاها را بدون عوارض گمرکی و مالیات دولتی ارائه می دهد.از جمله این کالاهاولوازم آرایش،عطرها ،دستگاههای برقی و الکترونیکی است که با قیمت های باورنکردنی ارائه می شود.
 میدان عقاب یا آن گونه که در اینجا می نامند "داتاران لانگ" یکی از بارزترین نمونه های شهر از دید مسافرانی است که از طرف دریا می آیند.این میدان در نزدیکی لنگرگاه قایق های کوا قرار دارد.زیباترین بخش این میدان مجسمه عقابی به رنگ قرمز روشن است که به نظر می رسد آماده پرواز می باشد.طبق سخن رایج مردمان این خطه نام لنکاوی از عقاب یا "هلانگ" گرفته شده است.هلانگ یا لانگ به زبان محلی قدیمی مالایایی به معنی عقاب بوده است و "کاوی" در این زبان بیانگر رنگ قرمز است.لذا لنکاوی به مفهوم عقاب قرمز می باشد.میدان عقاب یک چشم انداز بسیار دلنشین و یک نقطه مناسب تصویر برداری را تشکیل داده است .در این میدان دریاچه ای دیده می شود که به همراه پلها،گذرگاههای مسقف،غذاخوریها و طاقها و گنبدهای مدور آجری اش،از زیبایی خاصی برخوردار بوده و به ویژه شب هنگام با تابش نور چراغها ،برای مسافرانی ذکه از راه دریا به این شهر می آیند جلوه ای دلنشین می یابد.

+ نوشته شده در  90/05/27ساعت 11:41  توسط حدیثه  | 

دنیای زیر آب لنکاوی

 

دنیای زیر آب لنکاوی (underwater world) این مکان، گنجینه نفیسی از حیات دریایی جزیره را در خود نهفته است.یک مجموعه آکواریمی بزرگ در ساحل کنار سینانگ ایجاد شده است که شهرت فراوانی دارد.در این مکان بیش از 5000 نوع حیوان آبزی وجود دارد که در بیش از صد مخزن شیشه ای به حجم های متفاوت قرار داده شده اند. بارزترین مخزن موجود،مخزن یا آکواریم بزرگ است که آبزیان بزرگی مانند کوسه،استینگ رای،(نوعی ماهی پهن برقی گزنده) مارماهی و لاک پشت سبز دیده می شود.در اینجا یک پنجره شیشه ای به طرف داخل دریا باز شده است که 15 متر طول دارد و تماشاگران می توانند از آن به زندگی پر تنوع موجودات اعماق دریا بنگرید.در این مکان می توان به ماهیان غذا داد و از این کار لذت برد.در اینجا یک کریدور جدید ساخته شده است که در آن می توانید آخرین و جدیدترین حیوانات آورده شده به این محل را تماشا کنید.مثلا می توانید پنگوئن ها و خوکهای آبی؛راک هوپر قطب جنوب و پنگوئن پا سیاه را ببینید که در سنین مختلف دیده می شوند و برای دیدارکنندگان جالب توجه اند.به این حیوانات روزی 2بار غذا داده می شود:10:30 صبح و 3:30 بعداز ظهر.در این مکان حیرت آور بایستید و از تماشای صحنه لذت ببرید.همچنین نمایشهای مدرنی با دستگاههای سه بعدی در اینجا ارائه می شود که حیات دریایی جزیره را در معرض دید.

+ نوشته شده در  90/05/27ساعت 11:39  توسط حدیثه  | 

غارها و آبشارهای لنکاوی

چشمه های هفت گانه یا آبشار تیلاگا توجو (Telaga Tujuh) در لنکاوی یک شگفتی طبیعی در گوشه شمال غربی آن است. نام این مکان از آبشاری گرفته می شود که در هفت برکه مختلف می ریزد.جنگل پر شاخ و برگ و سرسبز این مکان حال و هوایی سحر آمیز به محیط پیرامونی آن می دهد.یک اعتقاد اساطیری  درباره این آبشار می گوید که پریان برای شنا و تفریح به این آبشار و حوضچه های آن می آیند. در شکل زیر نمایی از آبشار تیلاگا توجو را مشاهده می کنید.آبشارهای دوریان پیرانگن (ِDurian Perangin Waterfallls) این مکان جای مناسبی برای پیک نیک ، غواصی آرامش بخش و تجدید قوا می باشد. این آبشارها از 14طبقه ریزش آب تشکیل می شود و در منطقه کوا شایان تماشا می باشد.ب رای رفتن به این نقطه می توان به سادگی سفری کوتاه از منطقه جتگلهای استوایی به این سمت و سو داشت. در شکل زیر عکس دیگری از یکی از آبشارهای دوریان پیرانگن را مشاهده می کنید.


غارهای گواسریتا (gua cerita) مجموعه غارهایی در لنکاوی وجود دارد که دارای ارزش کاوش است. این مجموعه، کوا سریتا (غار افسانه ها) نام دارد. برای رسیدن به  این غار می توان قایقی را از تانجونگ رهو سوار شد. این مسیر 30 دقیقه با قایق به طول می انجامد. در داخل غار شکلهایی از سنگهای ماسه ای شگفت انگیز را خواهید دید که بیانگر داستانهایی اساطیری و رمانتیک می باشند. نقش و نگارهای قدیمی ترسیم شده بر روی دیوارها را تماشا کنید. غار شگفت انگیز دیگری به نام غار خفاشان (گواکیلاوار) آنجا وجود دارد که در قلب جنگلهای شاه پسند استوایی واقع است. یک سکوی چوبی ورود به غار را برای بازدیدکنندگان ساده می کند. غار گوا پاسیر داگانگ، از کوا با قایق در حدود 45 دقیقه فاصله دارد. یک جریان آبی کم عمق تا داخل غار پیش می رود. رفتن به داخل غار با قایق خود هیجان و ماجراجویی خاصی دارد.

+ نوشته شده در  90/05/27ساعت 11:37  توسط حدیثه  | 

جزیره لنکاوی Langkawi Island

نام مکان : جزیره لنکاوی Langkawi Island
ایالت / استان Kedah
توضیحات : لنکاوی در غرب استان KEDAH، در شمال مالزی متشکل از 99 جزیره می باشد که بوسیله یک باریکه آبی بطول 51 کیلومتر از Melacca جدا شده است. مساحت کلی جزایر 47848 هکتار می باشد در حالی که لنکاوی بتنهایی 32000 هکتار را به خود اختصاص می هد و بلندترین طول جزیره، از شمال به جنوب و کمی بیشتر از شرق به غرب حدود 25 کیلومتر می باشد. منطقه ساحلی متشکل از جلگه های رسوبی مسطح است که جابجا برامدگیهای سنگ آهکی از آن سر آمده است. 3/2 جزیره ها را، کوه های پوشیده از جنگل، تپه ها و گیاهان طبیعی را به نمایش می گذارند.

آب و هوا:

آب و هوای استوایی، آفتابی و گرم مرطوب، با معدل نسبی 25 درجه سلسسوس مشخصه این منطقه می باشد.

فصل بارانی در مرداد شهریور قابل توجه است، گرچه شما همیشه بارش را خواهید داشت کم یا بیش.

جمعیت:

در منطقه لنکاوی تنها چهار جزیره مسکونی است:

جزیره اصلی که به آن Pulau Langkawi می گویند، Pulau Tuba ، Pulau Dayang Bunting

و جمعیت آن مجموعا 64792 نفر می باشد، که 4/90 درصد آن مالایی می باشند. چینی ها، هندی ها و تایلندی ها، دیگر نژادهای آن را شامل می شوند.

تقسیم بندی جغرافیایی:

جزیره اصلی به شش ناحیه تقسیم می شود:

Mukim Kuah, Padang Matsirat, Ayer Hangat, Bohor, Ulu Melaka, Kedawang

اقتصاد منطقه:

اقتصاد متکی به زمین با کاشت و برداشت کائوچو برای تولید لاستیک و ماهی گیری، بیشترین توجه و گرایش اقتصادی توریست را به خود جلب می کند. زیبایی های طبیعی و تخریب ناشدنی اکولوژیک جزایر، و تاکید دولت مالزی به آن، همچنین قابل تامد است.

زبان:

زبان رسمی این ناحیه بهاسا می باشد، گرچه انگلیسی بطور گسترده ای استفاده می شود.

حقوق گمرکی:

لنکاوی معاف از مالیات می باشد. تعرفه هتل ها و خرید کالاها در مقیاس خرده فروشی شامل مالیتهای دولتی نمی باشد.

توریست ها با اقامت بیش از 24 ساعته، می توانند از کالاهای معاف از مالیات، مثل مشروبات الکلی(یک لیتر)، تنباکو(تا 200 نخ سیگار)، لباس، وسایل آرایشی، هدایا، مواد غذایی، وسایل الکترونیکی قابل حمل(یک عدد) را خریداری کنند.

ویدئو کاست ها مستلزم اخذ اجازه مخصوص معافیت مالیاتی می باشند.

عتیقه جات و کالاهای تاریخی، همچنین نیاز به اجازه مخصوص از مرکز موزه های مالزی می باشد.

حمل و نقل داروهای غیر قانونی و مواد مخدر در مالزی ممنوع بوده، و متخلفین موستوجب مجازات اعدام می باشند.

کارت اعتباری:

در لنکاوی کلیه کارت های اعتباری مانند American Express ، VISA و MASTER CARD و یا بانک های داخل مالزی قابل پذیرش و استفاده است.

انعام دادن در لنکاوی اجرا می شود ولی الزامی نمی باشد.

در حجاب و پوشش مسافران در لنکاوی باید بر اساس احترام به اعتقادات مردم ناحیه برگزیده می شود. از این رو حمام آفتاب بدون پوشش ممنوع است.

+ نوشته شده در  90/05/22ساعت 13:57  توسط حدیثه  | 

پل هوایی لنکاوی معروفترین پل کابلی جهان Lnkavy Overpass

                             پل هوایی لنکاوی معروفترین پل کابلی جهان   Lnkavy Overpass   

پل هوایی لنکاوی معروفترین پل کابلی جهان   Lnkavy Overpass یکی از معروف ترین پل های کابلی در جهان است که در نزدیکی تله کابین جزیره لنکاوی در غرب مالزی واقع شده است. ارتفاع پل ۷۰۰ متر از سطح دریا و طول آن ۱۲۵ متر و عرض پیاده روی آن ۱.۸ متر است. هرچند ظاهری رعب آور دارد اما از ایمنی بالایی برخوردار است. وجود دو ورودی مثلثی شکل بر روی پل استراحتگاهی است که عابران می توانند مناظره اطراف را بیشتر ببینند و از این طبیعت زیبا و همیشه سبز لذت ببرند .

سکانس آخر فیلم هندی Don: The Chase Begins Again روی این پل فیلمبرداری شده است . در روی این پل شما زیبایی جنگل و آسمان را یکجا احساس می کنید و در بعضی مواقع این پل در مه سفیدی غرق می شود که شما به سختی چند قدمی خود را می بینید و تمام این ها زیبایی هایی است که فقط می توانید روی این پل هوایی زیبا احساس کنید .

+ نوشته شده در  90/05/22ساعت 13:49  توسط حدیثه  | 

پارک آبی آفرودیت

پارک آبی که با مجسمه های اساطیر یونانی طراحی شده و تمام استخرها و سرسره ها و محوطه های بازی نیز با دید یونانی ساخته شده است. مجموعه ایی از بهترین سرسره های آبی در اندازه های مختلف. همچنین یک زمین بازی برای بچه های کوچک. چندین رستوران نیز در محوطه این پارک قرار دارد که هر کدام مجموعه غذاهای خاصی را می فروشند.
+ نوشته شده در  90/05/22ساعت 13:44  توسط حدیثه  |